
Mijn nieuw gekochte RX-8 HP had vanaf het begin last van condensvorming in beide achterlichten.
Is een kwestie van "ademen" van het achterlicht t.g.v. temperatuursverschillen binnen/buiten, dag/nacht en het "koude beslagen Colaglas-in de zomer"-effect) etc.
Dit euvel heeft in pricipe elke "af-fabriek" Rex en vele andere autotype's.
Ik heb voor beide achterlichten bij de lokale Mazda-dealer nieuwe (dikkere) afdichtingen (
"gaskets") gekocht plus de modificatie-pads (
"pads") zoals afgebeeld met de partnumbers in de bijgaande TSB.
Sindsdien is condensvorming aanzienlijk verminderd en geen echt probleem meer.
Condensvorming in de winter voorkom ik vooral ook door kort voor ik thuiskom de interieurtemperatuur (interieur en kofferbak "ademen" onderling) te verlagen tot 15 gr. C en de interieurventilator flink hoog te zetten, zodat warme, vochtigere interieurlucht wordt verwijderd en bij afkoelen van de auto niet/minder tegen het achterlichtglas beslaat (Cola-euvel).
Puur water in de achterlichten duidt meestal op een lekke afdichting, herstellen met nieuwe pakking (plus pad) of loshalen en op de juiste wijze extra afkitten op de standaard-seal.
Betreffende TSB:
http://www.rx8club.com/attachments/series-i-trouble-shooting-95/146317d1254561527-tsbs-technical-service-bulletins-water-rear-combination-light-pdfOverige TSB:
http://www.rx8club.com/attachments/series-i-trouble-shooting-95/148401d1258686463-tsbs-technical-service-bulletins-condensation-fog-front-rear-combination-lights-pdf(NB:
SosoIndien de betreffende dealer geen Mazda-dealer is zal hij waarschijnlijk niet goed weten hoe e.e.a. op te lossen.)